“Ishte gabim serioz!” Pioli nuk e fal episodin. “Tani ia kam frikën Venezia dhe Spezia për 1 arsye”

Duke folur në mikrofonat e Milan TV, Stefano Pioli komentoi Juventus-Milan. Këto janë pyetjet dhe përgjigjet, të transkriptuara nga MilanNews.

Pika e fituar në Torino.
“Ne jemi një ekip i madh dhe paraqitja e sotme duhet të na japë besim. Ne i dhamë kundërshtarëve një gol në një situatë që duhet të rishikohet. Ishte një gabim serioz. Përmes lojës dhe intensitetit, megjithatë, ne e rikuperuam dhe kjo është e rëndësishme “.

Rreth kohës së humbur gjatë lojës.
“Pastaj ne pyesim veten pse kur përballemi me kundërshtarë të caktuar, ne vuajmë. 48 minuta lojë efektive janë shumë pak. Shumë llafe në fushë, shumë minuta të humbura në tokë. Ne gjithashtu duhet të përmirësohemi në protesta. Unë e them këtë për ne, por edhe për shfaqjen për fansat”.

Mbi mungesat dhe atë që mund të kishte arritur me të gjithë ekipin.
“Këto dështime më kanë privuar nga mundësia e kthimit të disa lojtarëve. Unë mund të kem pasur disa ndryshime më efektive në aspektin e karakteristikave.

Ne kemi luajtur një ndeshje të shkëlqyer. Tani vjen pjesa e vështirë sepse pas një jave kaq të rëndësishme për sa i përket prestigjit te kundërshtarët, tani ka ndeshje që janë më të vështira për tu përballur kundër kundërshtarëve si Venezia dhe Spezia. Nuk mund te ulim perqendrimin”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu