Ish-sulmuesi kuqezi: “Po nxitoheni mbi eliminimin e Milanit, prisni dhe do ta shihni…”

I ftuar në rubrikën “A tu per tu” të TuttoMercatoweb.com, Alberto Gilardino, ish -sulmues i Kampionatit Botëror në 2006 sot trajneri i Siena në Serie C, foli për të tashmen e dy prej ish -ekipeve të tij si Milan dhe Fiorentina.

“Milani më pëlqen jashtë mase. Luan bukur, shpejt, krijon aksione dhe madje edhe të kap në befasi. Pioli ka bërë një punë të jashtëzakonshme.

I them atyre që thonë se në Champions ka mbyllur rrugën e kanë gabim. Rruga me siguri nuk ka përfunduar në Ligën e Kampionëve dhe do ta shihni në vazhdim”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu