Ish-sulmuesi i Milanit shfryn: As 300 mijë euro nuk do t’i kisha dhënë dhe nuk po tallem!

Kalimi i Calhanoglu nga Milani te Inter vazhdon të shkaktojë shumë diskutime në mediat sociale dhe më gjerë.

Statusi zyrtar i operacionit gjithashtu arriti sot, dhe për këtë arsye kishte elementë të rinj për të ndezur zemërimin e tifozëve kuqezi.

Si, për shembull, videoja e postuar nga turku në Instagram për të “përshëndetur” ekipin e tij të vjetër, diçka që do të kishim preferuar të mos e shihnim fare!

Pastaj fjalët e një lojtari të ri të Interit dhe shumë më tepër. Me pak fjalë, turku arriti të bënte edhe më keq sesa Donnarumma (i cili së shpejti do të bëhet një lojtar i ri i PSG).

Shumë komentues dhe i sh-futbollistë kanë shprehur mendimet e tyre për atë që ka ndodhur. Midis këtyre ka edhe nga ata që kanë nderuar fanellën e Milanit për një kohë të gjatë si Marco Simone.

I intervistuar nga kanali Twitch i OCW Sport, ish sulmuesi shprehu mendimin e tij me shumë forcë: “Nuk e kam problem të them mendimet e mia dhe do ta bëj gjithmonë pa m’u dridhur qerpiku…

Unë Calhanoglu-së nuk do t’i kisha ofruar as 300 mijë euro neto në vit! Më së shumti do t’ia jepja bruto ato 300 mijë euro”.

Deklarata që bëri shpejt xhiron e internetit dhe që mirëpriti pëlqimie të mëdha, të pashmangshëm të tifozëve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu