Ish-sulmuesi i Milanit dhe Torinos shtyn Belottin kuqezi: Ka ardhur momenti…

Thashethemet gjithnjë e më këmbëngulëse që flasin për lëvizjen e Andrea Belotti te Milani kanë ndezur fantazitë e tifozëve, duke përçarë kritikët dhe ekspertët.

Gianluigi Lentini, një ish-sulmues historik i Milanit dhe Torinos, foli për një kalim të mundshëm të “Gjelit” te kuqezinjtë.

Duke folur për TuttoMercatoWeb, Lentini vlerëson sulmuesin granata, por e nxit atë të marrë përgjegjësinë për të bërë hapin përfundimtar në cilësi.

30 giugno 1992: Milan, Lentini e quel trasferimento tanto discusso

Deklaratat e kampionit të Evropës 1994 janë të ëmbla, por gjithashtu sfiduese për të provuar kërcimin në klubet e mëdha.

Këtu është një ekstrakt i intervistës së tij për Torino dhe sulmuesin e ekipit kombëtar:

“Ai ka gjetur rregullsi, është një sulmues i shkëlqyeshëm i cili gjithashtu ka mësuar të shpërndajë asist.

Gigi Lentini e il trasferimento dal Torino al Milan - Gianluigi Lentini

Gjithmonë ka qenë e dobishme për të ngritur ekipin, tani ai gjithashtu ka filluar të vendosë shokët e tij përpara porte për të shënuar.

Ne nuk mund ta parashikojmë të ardhmen e tij, kjo do të varet nga ambiciet që ai dhe Torino kanë.

Klubi duhet të synojë të shikojë përtej shpëtimit nga rënia prej kategorie, por lojtari meriton të luajë Evropën për të bërë hapin përfundimtar të cilësisë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu