Ish-milanisti Pato sërish në Serie A? Një ekip ëndërron brazilianin

Pato sërish në Itali? Një objektiv, jo edhe aq i realizueshëm, por që do të tentohet! Jo nga Milani, sigurisht, por një ekip që sivjet është ngjitur në elitë.

“Yaya Touré dhe Pato. La Spezia ëndërron shumë”. Ky është titulli i botimit La Repubblica sa i përket krahinës xhenoveze.

Spezia po përgatitet të përballet me kampionatin e parë të Serie A me klubin që po punon për të arritur disa goditje të rëndësishme për t’i dhënë trajnerit Italiano ekipin më të mirë të mundshëm që të sigurojë mbijetesën.

Mes emrave big janë edhe ata pa ekip si Yaya Toure dhe Alexandre Pato, që në Serie A ka luajtur me fanelën e Milanit dhe ka shkëlqyer.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu