Ish-lojtari kuqezi shkatërron Calhanoglu: “Kur je dobët puth fanellën, kur luan mirë pret oferta…”

Duke folur për mikrofonat e Milannews.it, ish-futbollisti kuqezi Luciano Chiarugi komento shumë çështje, përfshirë të ardhmen e Calhanoglu…

Sot turku foli nga konferenca e kombëtares përpara ndeshjes ndaj Italisë dhe tha se kishte komunikuar me Maldini përpara 3 ditëve dhe fokusi është Euro 2020 dhe jo e ardhmja…

Ish-lojtari e shkatërron me komentin e tij: “isshtë një gjë tjetër për të cilën pendohem. Edhe kur ai ka pasur vështirësi, Milani gjithmonë ka besuar te lojtari.

Kjo është e çuditshme: kur dikush nuk arrin të shkëlqejë si duhet, puth fanellën, kur ka pasur një vit mjaft të mirë fillon të vlerësojë ofertat e tjera…

Fatkeqësisht nuk është më si dikur: sot nuk shikon karrierën që mund të bësh në një klub kaq prestigjoz, mendon të marrësh atë milion euro më shumë që të lejon të qëndrosh – në thonjëza – në të ngrohtë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu