Ish-lojtari i Juventusit dhe Brescias: Tonali? Më mirë të kishte shkuar te Interi se sa Milani!

Duke folur për mikrofonat e Tuttomercatoweb, ish-futbollisti i Brescias dhe Juventusit, Romulo foli për Tonalin te Milani, duke komentuar këtë transferim dhe vlerat e talentit të mesfushës.

“Ai është ende i ri, por është i fortë, i pjekur. Dhe do të rritet përsëri. Do të dalë mirë në Milano, por duhet të kuptojmë se si do të bëjë ekipi vitet e fundit ka luftuar pakt… Nëse klubi është i organizuar, atëherë Tonali do ta shfrytëzojë maksimalisht. Por nuk jam i sigurt nëse Milani do të jetë në gjendje të bëjë gjëra të mëdha menjëherë, edhe pse shpresoj te Sandro”.

Juventus: Romulo out 90 giorni. Operazione riuscita - Forzaroma.info

“Me siguri do të kishte qenë më mirë të shkonte te Interi! Conte në vitin e tij të parë e çoi ekipin 1 pike larg titullit dhe në finalen e Europa League. Milani ka pasur probleme vitet e fundit, por shpresoj që Tonali të bëjë mirë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu