Ish-kampioni i botës: “Milani më mahnit sidomos për këtë fakt!”

Duke folur për mikrofonat e ‘Tuttomercatoweb.com’, Fulvio Collovati foli për Milanin pas fitores së mbrëmshme kundër Venezias. Këto janë fjalët e ish -futbollistit kampion bote me Italine:

“Unë jam i mahnitur nga fakti se kuqezinjte janë para së gjithash një ekip që është mirë fizikisht: ata duhet të bëjnë pa lojtarë si Ibra, Giroud, Kessié dhe Kjaer, por ende luajnë me të njëjtin ritëm dhe me entuziazëm.

Është e vërtetë që dje deri në të 70-tën ndeshja ishte ende 0-0, por Milani vrapon, krijon dhe vuan pak në mbrojtje. Është një ekip i balancuar”.

Pra, tri pikë të rëndësishme për Milanin. Pavarësisht nga një performancë jo brilante, komentuesi i ‘Sky Sport’ Marco Bucciantini ka shpenzuar fjalë me mjaltë për ekipin e Stefano Piolit, i cili luan futboll në mes të rendit dhe anarkisë. Këto janë deklaratat:

“Milani është harmonia perfekte midis rendit dhe anarkisë. Kur shoh Leao, Theo … është një ekip që nuk mbyt talentin, por gjithmonë ka rregull.”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu