Ish-futbollisti norvegjez zbulon “rrjetin kuqezi” në skanim të talenteve: Jo vetëm Hauge…

Duke folur në profilin e tij në Twitter, i sh-futbollisti dhe gazetari aktual Jan Aage Fjortoft foli për i nteresin e Milanit për talentin e ri të Bodo Glimt Jans Petter Hauge, që së shpejti do të jetë edhe në xhiron e kombëtares së madhe siç edhe ndodhi me Haaland që i shte padiskutim një ndër talentet më të mëdha të futbollist norvegjez këto dekadat e fundit.

Këto janë fjalët e tij: “Kam mësuar që Jans Petter Hauge është ndjekur nga Milan që nga qershori. Lojtari ka tre mundësi për të ardhmen e tij, por duket se preferon Milan.

LILLESTROM, NORWAY – JULY 11: Jens Petter Hauge of Norway during G19 Men Photocall at Thon Arena on July 11, 2018 in Lillestrom, Norway. (Photo by Trond Tandberg/Getty Images)

Klubi kuqezi ka ndërtuar një sistem rekrutimi për t’u siguruar që ata mund të i dentifikojnë lojtarët e talentuar dhe më me prespektivë.

Di të paktën dy lojtarë të tjerë norvegjezë janë në radarin e kuqezinjve. Milani skanoi të gjithë talentët e rinj që luanin në ligat e ulëta në Evropë. Hauge u dallua si një nga më të mirët në Norvegji. Kjo javë konfirmoi përshtypjet që kishin mbi Hauge pas provës së tij në San Siro me Bodo Glimt”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu