Ish-futbollisti i Milanit: Prisni edhe 1 apo 2 vite dhe do të shihni! I kam ndjekur kuqezinjtë…

Cosmin Contra, ish futbollisti i Milanit dhe trajneri aktual në Rumani, në profilin e Milan Tëitch, të organizuar nga Lorenzo Lollo dhe Mauro Suma, foli për skuadrën kuqezi me superlativa.

“Unë pashë Milan-Manchester Utd në San Siro, kam biseduar pak me Maldini. Milani meritoi më shumë, por Manchester është gjithashtu një ekip i shkëlqyeshëm.

Unë jam duke ndjekur kuqezinjtë, jam një tifoz dhe dua të gjitha të mirat në botë për klubin tim.

Jam i lumtur që pas kaq shumë vitesh po kthehet në nivelet në të cilat duhet të jetë Milani.

Ai ka zhvilluar një kampionat të jashtëzakonshëm duke luftuar për një kohë të gjatë për të fituar Scudetto; ekziston një ekip i ri dhe mendoj se për një vit apo dy mund të bëhet Milani që të gjithë po presim, mbase të fitojë Scudetto dhe të bëjë gjëra të mëdha në Evropë.

Jam i lumtur për Maldinin, ai u mundua pak duke mos qenë aty ku dëshironte. Ne duam ta shohim Milanin në krye në Evropë dhe në Itali”.

Për afrimet e fundit në merkato: “Në dy vitet e fundit Milani ka bërë afrime të shkëlqyera, me shumë lojtarë të rinj që rriten vit pas viti. Theo është një afrim i shkëlqyeshëm, si dhe Leao i cili ka shumë potencial, Rebic është një kampion i madh”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu