Ish-futbollisti i Milanit del pozitiv me Covid-19

Covid-19  vazhdon të infektojë futbollistë të Serisë A.

Lajmi i fundit i takon ish milanistit Andrea Petagna.

Sulmuesi i Napolit ka rezultuar pozitiv në testin e tamponit.

Petagna u është nënshtruar kontrolleve pas pozitivitetit të vëllait të tij.

Siç është lajmëruar nga klubi, ish milanisti është asimptomatik por është në karantinë, sipas protokollit.

Në ditët e fundit ka pasur disa raste pozitive mes futbollistëve italianë.

Dje janë konfirmuar pozitivë romanisti Mirante dhe tre futbollistë të Cagliari-t.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu