Inzaghi: Na ndali portieri më i fortë në Europë! Të mërkurën bëj tifo për Milanin ndaj Juves!

Filippo Inzaghi u intervistua nga Sky Sport në ndeshjen pas Benevento-Milan 0-2.

“Ka një kënaqësi të madhe brenda në ekip, nëse na vjen keq për humbjen do të thotë që kemi bërë gjëra të shkëlqyera. Ne ishim përballë portierit më të fortë në Evropë, ekipi dha gjithçka. Më vjen keq sepse pas një ndeshje kaq të mirë prisja një rezultat krejt tjetër”.

Për golat e pësuar: “Ne e dimë se nga po vijmë, këto gjëra do të na bëjnë të rritemi. Ne nuk mund t’i japim Milanit dy raste të tilla.

Mund t’i them pak ekipit, kemi zhvilluar një ndeshje të jashtëzakonshme. Ne luajmë hapur me të gjithë, kjo duhet të jetë një burim i madh krenarie për ne dhe lojtarët “.

Merkato: “Duhet të ruajmë një grup që na ka sjellë në Serie A, nëse ka diçka për të bërë në merkato, klubi do ta bëjë”.

Për sfidën kundër kuqezinjve: “Me Milanin nuk do të jetë kurrë një ndeshje si çdo tjetër, si kundër vëllait tim. Kur fillon ndeshja përpiqem të jap më të mirën time, me Milanin do të jetë gjithmonë një ndeshje e veçantë, në fund të ndeshjes do të kthehemi të bëjmë tifo për një për tjetrin”.

“Në ndeshjen ndaj Juventusit do të bëj tifo për Milanin, sepse  më dha shumë. Kam luajtur edhe te Juventusi, por kam kaluar pesëmbëdhjetë vjet me kuqezinjtë, ekziston një marrëdhënie e veçantë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu