Inzaghi: Milani? Kur fiton pa Ibra, Kjaer, Bennacer dhe Kessie…

Filippo Inzaghi, trajneri i Benevento, dha një intervistë për mikrofonat Sky Sport. Inzaghi foli për ndeshjen kundër Milanit, të planifikuar për të dielën e ardhshme në “Ciro Vigorito”.

Viti 2020: “Një vit i pabesueshëm dhe i paharrueshëm, të paktën në fushë, për pjesën tjetër ishte e tmerrshme. Në një nivel sportiv, gjithsesi, diçka fantastike do të mbetet. Bërja e tetë rekordeve në Serie B është diçka e mrekullueshme. Jam i lumtur për presidentin”.

Për trajnerin më të mirë të vitit: “Vëllai im dhe Pioli meritojnë njohjen më të madhe në vitin 2020”.

Për Milanin: “Kur fiton me Ibra dhe Kjaer jashtë … Të dielën ata gjithashtu kishin Kessie dhe Bennacer jashtë. Kjo do të thotë se ka grup. Milani ka të drejtë të besojë te Scudetto”.

Për Ibrahimovic: “Ai është një shembull i asaj që do të thotë të stërvitesh mirë, si Maldini dhe unë, gjithashtu kam luajtur deri në moshën 39 vjeç. Jam shumë i lumtur për të, por isha i bindur. Ai është dikush që gjithmonë dëshiron të fitojë”.

Mbi ndeshjen kundër Milanit: “Ndeshja me Milanin nuk do të jetë kurrë normale, ne do të jemi kundërshtarë për 90 minuta por do të vazhdojmë ta duam njëri-tjetrin”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu