Inzaghi: Jemi gjallë, 14 goditje ndaj Milanit. San Siro bosh më qetësoi, por herët ose vonë…

Ish Rossoneri Pippo Inzaghi, tani trajner i Benevento, u intervistua nga DAZN në fund të ndeshjes së sotme kundër Milanit, e humbur 2-0…

A mund të kishit bërë më mirë se kjo për sa i përket performancës?

“Me Milanin vuan, por nëse bën 14 goditje në portë me Donnarumma protagonist disa herë do të thotë që jemi ende gjallë … Ne e dinim se mund të rrezikonim diçka, por krijuam shumë. Të dy portierët bënë pritje të mira, ishim në lojë deri në fund. Tani vëmendja te ndeshja tjetër”.

“Ne nuk kemi qenë në 3 pozicionet e fundit gjatë gjithë vitit, tani nuk po shkojmë mirë. Sonte po kërkoja performancën për tu përgatitur më mirë për ndeshjen tjetër. Na kanë munguar shumë lojtarë të rëndësishëm, duke shpresuar të arrijmë të dielën në kushtet më të mira. Të gjitha mundësitë që patëm në San Siro më japin shpresë ”.

Episodi i Bennacer: “Unë nuk i komentoj episodet, ju i komentoni ato. Le të vazhdojmë përpara, ne duhet të mendojmë për të shpëtuar veten me mundësitë tona. Seria A është e vështirë, por unë besoj në të dhe jam i sigurt se do ta arrijmë ”.

Qasja: “Nëse vini në Milano për të mbrojtur, ju e humbni 100%. Një gol i pësuar pas pak, një gol i shkëlqyeshëm sepse ata kanë lojtarë cilësorë, na dekurajoi.

Por nëse e shihja ekipin tim të frikësuar, atëherë ne do të mbaronim, por pashë se kishte guxim. 14 gjuajtje në San Siro është sinonim i shpirtit dhe dëshirës për të bërë. Në golin e dytë ishim të gabuar me mbrojtësit. Le të shohim përpara, e diela është thelbësore për ne”.

Si është të kthehesh në San Siro? “Nuk do të jetë kurrë një ndeshje si të tjerat, mungesa e njerëzve më la të qetë emocionalisht.

Pas vitit të kaluar, unë do të doja të bëja një arritje të shkëlqyeshme, ta shpëtoja Beneventon. Mendoj se i kemi të gjitha kredencialet për të shpëtuar veten, po mendoja për këtë. Do të kisha dashur të gjeja përsëri njerëz, herët a vonë do të kthehem, por sot isha i përqendruar në këtë objektiv”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu