Investimi historik i Elliott në shitje! Ja sa duhet të arkëtojë Milani për të mos dalë në humbje

Mg Milano 29/01/2019 - Coppa Italia / Milan-Napoli / foto Matteo Gribaudi/Image Sport nella foto: Lucas Paqueta'

Investimi më i  madh nga Elliott që kur morën Milanin quhet Lucas Paqueta (rreth 38 mln euro me bonuse të përfshira) që nuk dha asgjë dhe madje zhgënjeu totalisht pritshmërinë ndaj tij, aq sa kur mbërriti e krahasuan me Kaka!

Por, i sh-futbollisti i  Flamengos as sa 20% e Kaka nuk mundi të jepte me fanelën kuqezi. Sezoni i  parë i  vërtetë e pa mes stolit dhe tribunës, por shumë pak fushës!

Këtë verë, drejtuesit kuqezi dhe trajneri Pioli e nxorrën në merkato dhe duhet rikuperuar i nvestimi. Sipas llogarive fikse, që të mos bëhet humbje me shitjen e tij duhet që të ketë një ofertë rreth 24 mln euro!

Në fakt, i nvestimi për kuqezinjtë ende sot kushton 25.2 mln euro (pasi është amortizuar ai fillestari në këtë 1 vit e gjysmë). Në këtë rast janë dhe dy muajt e korrikut dhe gushtit për rreth 1.4 mln euro.

Ndaj, nuk duhet shitur poshtë 23.8 mln euro për të mos bërë minusvlerë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu