Investimi 40 mln euro i Leonardos zhvlerësohet totalisht: shifrat e transferimit te Venezia! Refuzoi dy oferta të tjera…

Sipas asaj që është mësuar nga MilanNews.it, Mattia Caldara do të largohet nga Milani për të kaluar te Venezia në huazim me një opsion blerje të vendosur në rreth 4 milionë euro (Milani pagoi 40 mln euro, pasi e shkëmbeu me Bonucci që vlerësohej aq) Takimi i sotëm midis drejtuesve ishte thelbësor për të zhbllokuar operacionin.

Tani është bërë gjithçka dhe nesër mbrojtësi mund të kryejë vizitat mjekësore.

Vullneti i lojtarit që zgjodhi Venezian e sapo promovuar për të gjetur vazhdimësinë dhe gjendjen fizike dhe mendore, pas disa sezoneve të pafat për shkak të dëmtimeve të rënda dhe aktivizimit pasues me një pikatore në fushë, ishte vendimtar në suksesin e negociatave.

Klasa e vitit 1994 refuzoi oferta të tjera nga Serie A si Cagliari dhe Sampdoria si dhe nuk kishte pranuar disa oferta nga jashtë.

Qëllimi është, pra, të kthehet në lojë në një mjedis që mund t’i garantojë fushën dhe besimin: Venezia e Zanettit, nga ky këndvështrim, mund të jetë vërtet zgjidhja ideale për të.

Caldara, pra, do të largohet nga Milani pas vetëm dy ndeshjesh me kuqezinjtë, të dy që datojnë nga periudha para huazimit te Atalanta në vitin e gjysmë të fundit dhe të mbledhura në mënyrë të barabartë midis Kupës së Italisë dhe Ligës së Evropës.

Tani aventura në Venecia për t’u rikthyer në lojë dhe për të gjetur vazhdimësinë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu