Intervista ndryshe! Nga topi te muzika, Leao rrëfehet: Im atë ma la pasionin, por emocioni i provës me Sporting. Ibra dhe Pioli…

Nga golat me Milanit te notat e muzikës… Në intervistën me StarCasino Sport dhe realizuar nga DJ Max Brigante, sulmuesi kuqezi Rafael Leão foli për pasionet e tij të mëdha: futbollin dhe muzikën.

“Unë jam shumë i lumtur me suksesin e arritur me albumin tim të parë muzikor, ai është pritur shumë mirë si në Spotify ashtu edhe në YouTube” zbulon futbollisti portugez i cili në botën e muzikës rap njihet si “Ëay 45” dhe ka prodhuar së fundmi EP-në e tij të parë.

“Pasioni im për muzikën lindi falë babait tim, i cili ishte këngëtar më parë, por dashuria ime e vërtetë është futbolli”, i thotë Leão Max Brigante, i cili ndan të njëjtat pasione. Shumë i ri, zemra kuqezi dhe shkëlqimi në sytë e tij kur flet për muzikë.

Rafael u rrit në qytetin e Almada – disa kilometra nga Lisbona – dhe ka qenë i apasionuar pas futbollit që kur ishte fëmijë, pasi thotë:

“Unë gjithmonë kam luajtur me miqtë e mi afër shtëpisë dhe atëherë ka qenë pika e kthesës, mbaj mend mirë emocionin kur kalova testin për të hyrë te Sporting Lisbona dhe pastaj ata vendosën të më besojnë”.

Pasi shpjegoi sa i rëndësishëm është babai i tij në jetën e përditshme, sulmuesi, i mbiquajtur nga Carlo Pellegatti “Shikoni kush po flet … Leao”, foli për dy figurat “atërore” që po e ndihmojnë atë të rritet në Milanello dhe në fusha nga të gjitha mbi Evropë, Stefano Pioli dhe Zlatan Ibrahimovic:

“Të dy kanë një personalitet shumë të fortë. Pioli gjithmonë më stimulon dhe e di që kur ai më kërkon më shumë është sepse unë mund t’ia jap.

Ibrahimovic për mua është si një vëlla më i madh, ai ka shumë përvojë dhe të gjithë jemi krenarë që e kemi atë në ekip”.

Rafa vazhdon duke thënë se “gjëja më e rëndësishme që ata më mësuan është mentaliteti. Në futboll si në jetë, ka momente kur gjithçka është në rregull dhe të tjera kur nuk është, por nëse ke një mentalitet të fortë mund t’i kapërcesh të gjitha vështirësitë dhe të bësh gjëra të mëdha ”.

I çuditshëm, i shpejtë, i aftë në driblim, Leão dëshiron të provojë se jeton në ëndrrën që ka për të “luajtur në Ligën e Kampionëve dhe për të fituar Scudetto me Milanin”.

Më në fund, ai zbulon se këngët e tjera do të publikohen së shpejti dhe, kur u pyet nga DJ Max Brigante për një të ardhme (shumë të largët) në fund të karrierës së tij si futbollist,  mendon se është “afër futbollit, por edhe muzikës, e cila ka gjithmonë kam qenë partneri im, më ka ndihmuar edhe në momentet e vetmisë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu