INTERVISTA / Deulofeu: Te Milani isha i lumtur, por tani jam i bindur se i mundim! Raporti me Gigio…

Intervistuar nga Gazzetta dello Sport, sot playmaker-i i Udineses, Gerard Deulofeu zbuloi sfondin e lidhur me tregun e fundit të transferimeve që e pa atë të mbërrinte në Friuli, duke rikthyer të kaluarën e tij në kuqezi në funksion të ndeshjes Udinese-Milan.

MILAN – “Mezi pres të përballem me ta, ata po bëjnë shumë mirë, madje edhe me Ibrahimovic. Por jam i bindur që nëse luajmë më intensivisht mund të fitojmë edhe sepse duhet të marrim pikë”

KTHIMI – “Ishte një opsion të kthehesha te Milani, ashtu si Napoli. Pastaj u vendos për Udine sepse unë kam nevojë të luaj vazhdimisht për t’u kthyer në nivelin tim. Unë jetoj për futboll dhe gjithmonë dua të luaj, të qëndroj në stol nuk më pëlqen”.

MILAN, ITALY – MAY 21: Gerard Deulofeu of AC Milan celebrates after scoring the opening goal during the Serie A match between AC Milan and Bologna FC at Stadio Giuseppe Meazza on May 21, 2017 in Milan, Italy. (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

AKTIVIZIMI – “Nëse nuk luaj nuk jam i lumtur. Më mungon ende pak shpejtësi dhe intensitet për t’u rikthyer në nivelin tim.

Por shënova golin e parë, tani thjesht duhet të ndryshojmë me rezultatet në kampionat. E tashmja ka rëndësi për mua. Mungesa e vazhdimësisë më kanë lënë mbrapa. Nuk kam qenë i rregullt. Tani ka pjekuri”.

MONTELLA DHE DIETA – “Unë i dua perimet. Unë gjithmonë i ha ato. Kam vendosur një marrëdhënie të mirë me të edhe jashtë fushës. Kam luajtur në 4-3-3 në të majtë, me shpejtësi të plotë, duke përfituar te situatat një kundër një, siç bëj unë që kur isha fëmijë edhe në ekipet spanjolle të të rinjve”.

KUJTIMET – “Ka vetëm tre shokë nga ai Milan që ka mbetur. Dy pronarë kanë ndryshuar. Herë pas here kam biseduar me Donnarumma në Instagram. Me Suso-n ishim gjithmonë bashkë, shpesh shkonim në restorante dhe ishim i lumtur. Ronaldinho, të cilin unë e adhurova, mëson se futbolli është gëzim”.

MBIJETESA – “Duhet ta ndihmoj ekipin të dalë mirë, por është një grup i mirë me shumë profesionalizëm. Pereira dhe Pussetto me të cilët shkova në Ëatford më ndihmojnë në përshtatje, ka argjentinas, brazilianë, spanjollë, jam mirë. Dhe De Paul ai është një lojtar i një niveli shumë të lartë. Ne kemi humbur lojëra pa merituar”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu