Interi humbet edhe Sanchez! Moggi parashikon: I bindur se fiton Conte…

Luciano Moggi, ish-drejtuesi i Juventusit, parashikoi derbin e Milanos, që do të zhvillohet ditën e shtunë, ora 18:00 në San Siro. Moggi parashikon fitoren e Interit edhe pse me mungesa dhe nuk ka asnjë dyshim.

I pyetur nga mediat, ai u shpreh: “Pavarësisht se Milani po gëzon një moment të mirë forme dhe skuadra e Contes ka shumë mungesa, nëse Interi luan ashtu si di nuk kam dyshime që do ta fitojë takimin”.

Sakaq, nga Kili japin lajmin e dëmtimit serioz të Alexis Sanchez që është dëmtuar ndaj Columbisë. Edhe pse sulmuesi i Interit qetësoi tifozët pas ndeshjes, emisioni radiofonik Adnradio.cl lajmëron se Sanchez do mungojë si në derbi ashtu edhe debutimin në Champions League.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu