“Insigne te Milani? Më duket habi duke ditur linjën e Elliott, por…”

Gazetari i ‘La Gazzetta dello Sport’, Carlo Laudisa, foli për transferimin e mundshëm të Lorenzo Insigne te Milani. i ftuar në Radio Marte, ai u shpreh:

“Klubi e konsideroi vizitën e Vincenzo Pisacane në Casa Milan një vizitë të thjeshtë me mirësjellje.

Pyes veten nëse Insigne në të vërtetë mund të jetë një goditje për Milanin, gjithashtu sepse Milani është i mbushur me futbollistë në atë zonë të fushës.

VERONA, ITALY – JANUARY 24: Lorenzo Insigne of SSC Napoli looks on during the Serie A match between Hellas Verona FC and SSC Napoli at Stadio Marcantonio Bentegodi on January 24, 2021 in Verona, Italy. (Photo by Alessandro Sabattini/Getty Images)

Mendoj për një shkëmbim të bujshëm me disa lojtarë me kontrata që i afron skadimit, siç është Romagnoli.

Por pengesat ekonomike më duken të dukshme. Nuk e di nëse Milani po vë bast për Lorenzo Insigne.

Kuqezinjtë kanë një problem tjetër, ai është qendërmbrojtësi.

Mundja e dorës me Calhanoglu, Calabria dhe Romagnolin lind pikërisht nga fakti që kërkesat mbi 4 milion euro nuk janë dëgjuar.

Kjo është arsyeja pse unë jam i ftohtë në hipotezën e Insigne në Milano”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu