Insigne i vjen në ndihmë Milanit në merkato, “asist” për goditjen e madhe nga Chelsea?

Hakim Ziyech ishte padyshim lojtari më i dëshiruar nga tifozët e Milanit gjatë gjithë verës. Mbështetësit e Djallit shpresuan se marokeni i Chelsea do të ishte goditja nga Maldini dhe Massara.

Rossonerët në fakt janë të interesuar për futbollistin e lindur në vitin 1993, por kërkesat nga anglezët dukeshin vërtet utopike.

Në fund Ziyech mbeti për të luajtur në Londër, por ishte e qartë se ai nuk do të ndryshonte fanellën e tij që më 11 gusht, ditën e Superkupës. Me atë rast, kundër Villarreal, arriti një gol vendimtar që fshiu të gjitha thashethemet për të ardhmen e tij.

Ndeshja kundër spanjollëve, megjithatë, është aktualisht e vetmja në të cilën ish-lojtari i Ajax ka shenuar ne kete sezon.

Në realitet, pjesëmarrjet nuk ishin as shumë. Në Premier League, për shembull, ai luajti vetëm 98 minuta. Vështirë ta konsiderosh atë një titullar të Tuchel, pavarësisht dy paraqitjeve të tij në Ligën e Kampionëve.

Në Spanjë, Fichajes.net raporton se Hakim Ziyech është gati të largohet nga Chelsea në fund të sezonit. Ideja do të ishte qe Chelsea të vinte bast mbi Lorenzo Insigne pa asnjë kosto.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu