Ilicic: Treguam se jemi dhe ne. Milani është ekipi më i fortë, e thotë renditja!

Josip Ilicic u intervistua nga Sky Sport në fund të Milan-Atalanta ku ai ishte protagonist padiskutim…

“Zhvilluam një lojë të mirë nga të gjitha pikëpamjet. Milani është ekipi më i fortë tani sepse është i pari, ne kemi treguar se edhe ne jemi atje dhe mund të luftojmë për gjëra të mëdha.

Milan-Atalanta, Ilicic: 'Mi sento un uomo molto felice, riesco e amo  giocare a calcio' | Sky Sport

 Nuk duhet të shohim prapa, duhet të mendojmë për atë që do të vojë dhe tashmë kemi bërë gjëra të mëdha. Vazhdojmë t’i bëjmë, duhet të pedalojmë, gjithmonë mund të përmirësohemi…

Unë artist? Ndihem një njeri shumë i lumtur sepse mund të luaj futboll dhe kjo është ajo që dua më shumë. Dua ta vazhdoj ta bëj për aq kohë sa mundem.

Milan-Atalanta: 0-3: Romero, Ilicic e Zapata, la Dea domina, ma rossoneri  campioni d'inverno - Eurosport

“Shume raste të humbura? Këto janë gjërat që unë kam nevojë për të përmirësuar, diçka vjen në mendjen time në sekondën e fundit … (qesh)”.

Jeni i lumtur? “Unë jam një njeri i lumtur, shpresoj që këto gjëra që po ndodhin tani të kalojnë shpejt për t’iu rikthyer jetës në një mënyrë normale”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu