Ilicic-Milan, vazhdon presingu, por vetëm me 1 kusht! Pioli nuk e do si fantazist

Milani nuk e lëshon ​Josip Ilicic, i cili po largohet gjithmonë e më shumë nga Atalanta saqë nuk u thirr për ndeshjen e fundit miqësore kundër West Ham.

Slloveni nuk shihet si një mesfushor sulmues për të alternuar me Brahim Diaz, por si një opsion më shumë që Stefano Pioli të shfrytëzohet në krahun e djathtë.

Këtë mëngjes La Gazzetta dello Sport gjithashtu shpjegon në cilën pikë është negociata midis Milanit dhe Atalantës.

Rossonerët janë nën presion, por ata nuk kanë ndërmend të shpenzojnë shuma të mëdha për të blerë kartonin e tij nga Atalanta. Në të vërtetë, Djalli do të donte t’u jepte vetëm një kompensim të vogël drejtuesve të Bergamos për të liruar anësorin 33-vjeçar slloven.

Ilicic, nga ana e tij, shtyn për destinacionin kuqezi, por nëse klubi i tij nuk i ul kërkesat, marrëveshja vështirë se do të përfundojë me sukses.

Në këtë moment, krahu i djathtë i Milanit është i mbuluar nga Saelemaekers dhe Castillejo, por ky i fundit është në listën e atyre qe duhet te largohen dhe për këtë arsye në rast të transferimit të spanjollit te Djalli, një afrimi ri kërkohet domosdoshmërisht gjithashtu në atë zonë të fushës.

Zgjedhja e Maldini dhe Massara ra pikërisht mbi Ilicic, por marrëveshja duket se është e realizueshme vetëm me një kosto shumë të ulët.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu