Ilicic, mesazh i qartë largimi pas ndeshjes ndaj Fiorentina! Milani dhe agjenti…

Mbrëmjen e djeshme Josip Ilicic bëri një kthim vendimtar me fanellën e Atalanta.

Sulmuesi slloven i lindur në vitin 1988 dje mori përsipër gjatë pjesës së dytë të ndeshjes kundër Fiorentina, penalltinë vendimtare, duke shënuar golin që përcaktoi fitoren me rezultatin në 3 me 2 për ekipin e Gasperini.

Goli në Serie A për ish-lojtarin e Palermos mungonte nga 3 mars, kur ai ndihmoi të mposhte Crotone 5-1, madje edhe me një asist.

Nga goli i fundit tek ai i djeshëm, shumë prapaskena merkatoje: ditët e fundit emri i Ilicic ka qenë, në fakt, i lidhur fort me Milanin.

Sulmuesi – i cili foli me Sky Sport në fund të ndeshjes kundër Fiorentina – nuk donte të krijonte zhurmë: “Unë nuk dua të flas për të ardhmen – thotë lojtari -. Dua ta përfundoj mirë sezonin, atëherë do të shohim se çfarë do të ndodhë…”.

Ilicic, pra, nuk i mbylli dyert për një shitje të mundshme. Kujtojmë që Milani ka pasur negociata me agjentin e sulmuesit për të kuptuar realizueshmërinë e operacionit.

Kush, mbyll derën e një lamtumire të mundshme me Atalanta të Ilicic, është Gian Piero Gasperini: “Ilicic është i shkëlqyeshëm për mua – thotë ai pas ndeshjes – çfarë do të ndodhë vitin e ardhshëm nuk e di.

FLORENCE, ITALY – APRIL 11: Josip Ilicic of Atalanta BC scores a goal during the Serie A match between ACF Fiorentina and Atalanta BC at Stadio Artemio Franchi on April 11, 2021 in Florence, Italy. (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Tani ai luan për ne dhe e bën me entuziazëm dhe dëshirë. Ndonjëherë ai luan ndeshje të mira, ndonjëherë nuk ka periudha shumë pozitive.

Në fillim të sezonit nuk menduam se e kishim, gjithçka që na jep është ar i pastër.

Ne jemi të lidhur dhe të dashur për të, ku duhet të shkojë ai? Të ndihet më mirë? Nuk e di … Ai është një nga ne, ky është një grup shumë i fortë në të gjithë përbërësit e tij. Ekziston një qëndrueshmëri e ekipit. Nëse luan pak më pak është i motivuar dhe luan një lojë të shkëlqyeshme”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu