“Ilicic bëri çfarë deshi sonte, munguan lojtarët me përvojë, por nuk dua justifikim. Mandzukic? Ai nuk flet kurrë”

“Shumë gjëra nuk funksionuan! Nuk dua të kem kaq shumë justifikime, duhet të futesh në të gjitha ndeshjet për të marrë rezultatin. Sot nuk ia dolëm. Tani e rëndësishme është të rikuperojmë dhe të mendojmë për ndeshjen tjetër”.

Zlatan Ibrahimovic në intervistën për “Sky Sport” kërkon të harrojë sa më shpejt Atalanta, edhe pse kur gazetari e pyet nëse kjo humbje ul poshtë Milanin dhe pretendimet, revoltohet:

Ibrahimovic: “Troppo spazio a Ilicic! Ero solo, abbiamo giovani inesperti.  Mandzukic parla poco, ha detto…” – SOS Fanta

“Pas më shumë se 30 ndeshjesh kemi humbur vetëm dy…! Kur ka kaq shumë lojtarë që mungojnë, futen lojtarë që nuk kanë shumë përvojë dhe që kanë pak ndeshje në Serie A.

Nuk është një justifikim. Ne punojmë dhe bëjmë sakrifica. Ne jemi kampionë të dimrit por kjo nuk më jep asnjë ndjesi”.

Mbi derbin e së martës: “E bukura është se ndeshja tjetër në San Siro është brenda pak ditësh, ne do të kemi mundësinë të bëjmë më mirë. Tani duhet të përgatitemi mirë dhe ngremë kokën”.

Dëshironi të luani me Ilicic? “Nëse i bën presion të vërtetë, është e vështirë për të. Sot ai kishte shumë hapësirë, ai mund të shënonte edhe më shumë gola. Theshtë e njëjta gjë edhe për mua. Nëse askush nuk më ushtron presion, është edhe më lehtë për mua”.

“Ne jemi në gjysmë të rrugës, kjo do të thotë se kemi bërë mirë deri më tani. Tani është periudha më e vështirë me shumë ndeshje. Tani duhet të jemi mirë fizikisht”.

Ibrahimovic: Milan campione d'inverno? Non mi dà niente

Mbi fazën sulmuese: “Në pjesën e parë u ndjeva i vetëm, kur marr topin duhet të kem dikë afër meje. Përkundrazi u ndjeva i vetëm, por mund të ishte edhe presioni i Atalanta”.

Për Mandzukic: “Ai nuk flet shumë, ju mund ta shihni. Unë u përpoqa ta mirëpres në sllavisht, në italisht. Trajneri e pyeti nëse donte t’i thoshte diçka ekipit dhe ai tha jo.

Ibra e la curiosa scelta di Mandzukic nello spogliatoio del Milan

Si reagoni ju? “Tani le të mendojmë për ndeshjen e ardhshme. Është e rëndësishme të rikuperojmë mirë, të mendojmë pozitivisht, të mësojmë nga gabimet. Megjithatë, nuk është një proces shumë i shpejtë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu