Il Giornale: Gati e kryer, afron goditja e shtatë kuqezi! Pioli do ta vlerësojë në grumbullim

Milani është sigurisht një nga klubet më aktive në merkaton e verës. Ekziston një nevojë nga ana e klubit për t’i dhënë Stefano Piolit një skuadër sa më të plotë të jetë e mundur, duke pasur parasysh që sezonido të jetë mes kampionatit dhe Champions.

Gjashtë goditje janë shënuar tashmë nga Paolo Maldini dhe kompania në këto javë të para të tregut të transferimeve.

Tomori dhe Tonali janë shlyer plotësisht, Brahim Diaz është kthyer me formulën e huasë. Ata u bashkuan me fytyrat e reja të Maignan, Ballo-Touré dhe Giroud, të cilët të gjithë kanë zbarkuar përgjithmonë.

Dhe sigurisht që nuk mbaron këtu. Sipas edicionit të sotëm të Il Giornale, Milani është gjithashtu gati për të zyrtarizuar goditjen e shtatë të verës.

Këtë herë është një blerje e mundshme, e cila sidoqoftë tashmë mund të jetë e dobishme për kauzën e ekipit të parë.

Goditja në fjalë ka të bëjë me mesfushorin shumë të ri Warren Bondo. Një talent me një të ardhme të garantuar që Milani po e ndjek prej kohësh dhe dëshiron të vërë bast menjëherë.

Duket se marrëveshja për të sjellë klasën 2003 në Milanello tani është arritur.

Bondo luan për Nancy, ai është një mesfushor krahu i cili gjithashtu mund të luajë si mesfushor qendre.

Djali franko-kongolez është në fakt tashmë pjesë e ekipit të parë dhe po kryen gjithashtu procesin në përzgjedhjet e të rinjve të ekipit kombëtar francez.

Stefano Pioli ka marrë reagime të mira për potencialin e Bondo dhe është duke pritur ta shohë atë në Milanello, në mënyrë që ta vlerësojë nëse është direkt gati apo duhet të ambjentohet 1 vit.

Bondo do të jetë një goditje klasike në stilin Elliott:  përveç lojtarëve tashmë të gatshëm, Rossonerët vazhdojnë të forcohen me blerjet e ardhshme dhe bastet e ardhshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu