Il Giornale – Dy goditjet e Maldinit nga Spanja dhe Franca! Negociatat janë duke u zhvilluar

Seanca e ardhshme e transferimeve do të jetë një “centrifugë” emrash për faktin se kontakte dhe negociata ka, por vetëm në kushtet e favorshme.

Shumë, shumë emra në fletoren e Milanit! Megjithatë, drejtori teknik kuqezi nuk ndalet kurrë dhe është në punë për t’i dhënë Piolit disa fuqizime të vlefshme.

Gjysma e dytë e sezonit do të jetë edhe më vendimtarja me kalendarin e ngjeshur pasi kampionati dhe sezoni duhet të mbyllet shpejt për t’i lënë vend Europianit.

Aq më tepër me dëmtimet e shumta që kanë prishur skuadrën e titullarëve; blerja ose afrimi i të paktën tre lojtarëve kërkohet të jetë e sigurt.

Përveç zëvendës Ibrahimovic, të cilin nuk e dimë nëse do të blihet, mesfushori dhe mbrojtësi janë përparësi për klubin.

“Il Giornale” raportoi – në edicionin e tij të sotëm – se drejtuesit janë pranë goditjes së dyfishtë: mbrojtës-mesfushor.

Gazeta milaneze pretendon se Milan është shumë afër mbylljes së marrëveshjeve Simakan dhe Riqui Puig.

Dy profile të rinj dhe absolutisht të talentuar, të cilët do të jenë në gjendje të ndihmojnë shokët e tyre dhe ekipin në ngjitjen e shkëlqyeshme të sezonit.

I pari, i lindur në 2000, vjen nga Strasburgu. Kontaktet midis klubit francez dhe drejtuesve kuqezi kanë vazhduar për disa kohë tani dhe duket se pika e përbashkët është arritur pothuajse.

Detajet e fundit mbi çmimin përfundimtar të marrëveshjes mungojnë. Simakan mund të jetë mbrojtës qendror dhe mbrojtës i djathtë. Do të shërbente “ushqim” për zgjedhje taktike të Piolit, i cila ka nevojë për një zëvendësues për ta lënë Calabria të marrë frymë.

Sa i përket Riqui Puig, një mesfushor i ri dhe i talentuar i Barcelonës, po punohet për një hua me të drejtë blerje.

Vetëm 21 vjeç, ai ka cilësi të shkëlqyera driblimi dhe vrapimi, por mund të luajë dhe si mesfushor i përparuar krahu përveç qendrës së mesfushës.

Po flasim për dy mundësi të shkëlqyera që shpresohet që klubi do të jetë në gjendje të shfrytëzojë. 4 janari – pra kur hapet zyrtarisht merkato 0 do të jetë në gjendje të na tregojë më shumë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu