IL GIORNALE: “A e dini që UEFA po i vjedh idenë Super League?! Ja se si Ceferin mbrohet duke qetësuar klubet historike…”

Ideja Super League e lindur dhe e shkrirë brenda 48 orësh për një revolte popullore ka bërë që UEFA tashmë të mendojë seriozisht të ndryshojë diçka në mënyrë që të mos goditet sërish nga një ide e ngjashme ose nga rilindja e projektit, për të humbur besueshmërinë totale…

Sipas Il Giornale, UEFA do të ishte gati për të përmbushur kërkesat e klubeve kryesore evropiane duke dhënë kontroll më të madh për të drejtat dhe marrëveshjet e marketingut në lidhje me Ligën e Kampionëve.

Një çek që organi i lartë Europian e mohoi fuqishëm marsin e kaluar. Një mënyrë për ta bërë Superligën të harrojë duke studiuar një model për të tregtuar të drejtat e kompeticionit kryesor kontinental duke filluar nga periudha trevjeçare 2024-2027: në praktikë atë që klubet e Super League po përpiqeshin të arrinin, duke filluar me rebelët Juventus, Barcelona dhe Real Madrid dhe duke vazhduar me të tjerat më pas…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu