“Idhulli im Zlatan…” Sulmuesi që po mrekullon Serie B i shkel syrin Milanit?

Ekziston një lojtar që po shfaqet vërtet super në fillim të sezonit dhe disa skuadra i kanë vënë sytë atij. Një sulmues i panjohur për shumë njerëz, por për ata qe e kane ndjekur ka qenë një emër interesant prej dy vitesh tashmë.

Më shumë se dy metra e lartë, një fizik i rëndësishëm por edhe një shkathtësi dhe një shpejtësi që nuk duhet nënvlerësuar. Të gjithë të çmendur për klasën e vitit 2000 të Torinos, Brescia dhe shkollës Vicenza, i cili po bën diferencën në Serie B.

Gjashtë gola dhe një asistim në shtatë ndeshje me fanellën e Pisa-s, tani thirrja e merituar e Nicolato në ekipin kombëtar Under 21

Milan është në gjurmët e Lorenzo Lucca, i cili po çmend të gjithë Italinë. Fjalët e tij duken si nje shkelje syri per kuqezinjte, qe lidhet me Ibrahimovic…

Por në rast se Zlatan dëshiron të vazhdojë edhe një vit (dhe kështu duket) ata të dy mund të luajnë së bashku sezonin e ardhshëm.

Dhe ndërkohë ai po kalëron valën e euforise me këto fjalë të publikuara në La Gazzetta dello Sport …: “Unë u rrita duke parë Ibrahimovic duke luajtur, babai im më mbushi me kasetat e tij.

Sot për mua Zlatan është akoma më i fortë, nga pikëpamja ime ai është sulmuesi më i mirë i të gjitha kohërave. Sigurisht që do ta imitoni atë në të gjitha aspektet, madje edhe në marifete. Unë jam aq i shkathët sa ai është pavarësisht nga lartësia ime, ai është pika ime e referencës”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu