Ideja për mbrojtjen, Maldini reflekton për një emër të njohur në Serie A

“Në janar skadon kontrata ime me Al Duhail, klubi i Katarit ku po luaj. Mund të qëndroj këtu, por edhe të kthehem në Evropë. Dhe, në këtë rast, Italia do të ishte destinacioni im i preferuar”

Disa muaj më parë, Mehdi Benatia vetë hapi dyert për kthimin e tij të mundshëm në Evropë në 2021 në një intervistë dhënë për SportWeek.

Nga ana tjetër, dëshira e marokenit të lindur në vitin 1987 për t’u kthyer në futboll në nivele të larta është e qartë, shumë e qartë, padyshim me një vështrim të veçantë në kampionat që e pa atë të shenjtëronte veten me fanellat e Udineses, Romës dhe Juventusit: Serie A.

Sipas asaj që TMW ka mbledhur, marokeni javët e fundit po ndiqet nga një klub i madh italian, Milani, duke kërkuar një mbrojtës për të mbushur boshllëqet (para së gjithash numerike) të një reparti të dëmtuar në dëmtimet në pjesën e parë të këtij sezoni.

Përveç kuqezinjve, disa sirena të tregut nga Stambolli dhe Turqia në përgjithësi gjithashtu duhet të regjistrohen për të.

Një përforcim i përvojës dhe personalitetit, për më tepër në një transferim falas, Mehdi Benatia është një profil që është joshës për klube të ndryshme në kontinentin tonë në funksion të vitit të ri.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu