Ideja e fundit nga Skocia! Maldini peshkon 20 vjeçarin

Milani po shikon Skocinë për të forcuar korsitë e jashtme. Maldini dhe Massara i kanë vënë sytë në një profil tjetër të ri: është Josh Doig. Mbrojtësi i lindur në 2002, i lindur në Edinburg, luajti sezonin e kaluar me fanellën Hibernian.

Performancat e tij, në ekipin e parë, nuk kaluan pa u vërejtur aq shumë sa që ai përfundoi në mes të Milanit por jo vetëm. Doig bëri 24 paraqitje në Premier League, duke gjetur gjithashtu një mënyrë për të shënuar, 1 herë, si dhe katër asistime.

Milani – siç raportohet nga ‘Daily Mail – do të ishte ndër klubet në gjurmët e anësorit të ri, i cili është veçanërisht i njohur në Angli. Watford, përsëri në Premier League, do të kishte dhënë një ofertë prej pak më shumë se 4 milion euro, por gjithashtu duhet t’i kushtojmë vëmendje konkurrencës nga Leeds, Aston Villa dhe Club Brugge.

Milan, pra, është i vëmendshëm ndaj tregut të profileve të rinj. Rossonerët, gjithashtu verën e ardhshme, do të vazhdojnë me shtimin e lojtarëve të rinj…

Në orët e fundit është folur mbi të gjitha për Adli, sulmuesin e Toulouse. Franko-marokeni ka një vlerësim prej rreth 12/15 milion euro dhe madje në këtë rast nuk ka mungesë të konkurrencës.

Skocezi i Hibernian mund të kompletojë paketën e mbrojtësve të sezonit të ardhshëm. Milani i Pioli sigurisht që do të rifillojë nga Davide Calabria dhe Theo Hernandez. Italiani dhe franko-spanjolli do të jenë titullarët, por ata do të kenë nevojë për përforcime të gatshme për të marrë vendin e tyre.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu