Icardi?, Moggi: “Thone qe do te shkoje tek Milani”

Arkadiusz Milik, siç shprehet agjenti i tij ne Calciomercato.it, eshte duke negociuar rinovimin e kontrates me Napolin, por vazhdon te ndiqet nga Juventus, nderkohe eshte spekulluar edhe per Milanin me heret. I pyetur per kete te fundit, ish menaxheri i Juventusit, Luciano Moggi, i cili foli per mikrofonat e “Canale 21 “, ka thene se Milik do te ishte me i pershtatshem se Icardi per tek Zonja e Vjeter, ndersa per argjentinasin tha se ai mund te veshe fanellen e Milanit.

Moggi: “Nuk e di se si do te perfundojne negociatat, por ndjehem sikur perjashtoj argjentinasin. Nese Higuain ulet shpesh ne pankine, imagjinoni Icardin. Me sistemin e Sarrit ai nuk do te luante dhe topin nuk do ta shihte kurre. Icardi  do te ishte shume me i pershtatshem per Napolin, por thone se ai do te shkoje tek Milani”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu