Ibrahimovic “ndez” Napoli-Milan dhe motivon ekipin: Pioli? Situatë e pazakontë por me misterin…

Zlatan Ibrahimovic u intervistua nga Milan TV para -ndeshjes Napoli-Milan. Këto janë deklaratat e suedezit.

Si keni punuar deri tani?

“Së pari, shumë lojtarë mungonin, pastaj trajneri. Vazhduam si zakonisht, të gjithë punuan mirë. Ne kemi ndjekur programin dhe kemi qenë gjithmonë në kontakt me trajnerin për reagime në fund të çdo seance trajnimi.

Bonera bëri një punë të shkëlqyer, ishte një situatë e re për të. Ai i njeh të gjithë lojtarët dhe të gjithë e njohim”.

Si është trajneri?

“Ne flasim me të çdo ditë me Zoom, dronë dhe kamera. Ai shikon të gjitha stërvitjet dhe jep reagimet e tij. Është aty me ne edhe nëse nuk është në fushë fizikisht”.

Çfarë do të duhet sonte?

“Kam respekt për Napolin. Ne jemi mirë dhe duhet të vazhdojmë aventurën tonë. Ne nuk duhet ta humbasim besimin, sot është shumë ndryshe sepse nuk ka trajner. Të gjithë e dinë se çfarë të bëjnë dhe të marrin përgjegjësi. Do të jetë një ndeshje e vështirë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu