Ibrahimovic mund të kishte luajtur për Bayern Munich! Rrëfimi vjen na Hoeness…

Në Suedi-Gjeorgji, Zlatan Ibrahimovic u rikthye të luajë në radhët e kombëtares skandinave. Sulmuesi i Milan tani është afër 40 vjeç, megjithatë ai nuk duket i gatshëm të varë këpucët…

Sulmuesi suedez është ende vendimtar dhe madje dje e tregoi atë me fanellën e ekipit të tij kombëtar duke firmosur asist për Claesson i cili shënoi golin e fitores në minutën e 35.

Suedezi është gjykuar gjithmonë nga skuadrat më të famshme të kontinentit të vjetër, dhe mes tyre ka edhe klubin gjerman. Në ndeshjen Suedi-Gjeorgji pas ndeshjes, Hoeness zbuloi sfondin e mëposhtëm të merkatos:

“Unë e dëshiroja Ibra te Bayern Munchen, por pritjet e tij për pagën ishin gjithashtu hyjnore. Ne ishim të interesuar, por kërkesat e tij nuk na lejuan të arrijmë një negociatë të vërtetë”.

Fjalë të rëndësishme nga presidenti i nderit i Bayern.

Sulmuesi i Malmo gjithmonë ka pasur një karakter të fortë dhe karizmatik i cili kombinuar me talentin e tij e ka bërë atë një nga lojtarët më të përfolur të dekadës.

Sulmuesi ka bërë një koleksion miqsh gjatë viteve të karrierës së tij, por edhe armiqve. Dhe një nga këto është vetë Hoeness, dhe kjo është arsyeja pse fjalët e mbrëmshme krijuan një çudi të mahnitshme (do të ishte interesante të dihet se çfarë mendon Zlatan).

Ishte viti 2013 kur gjermani përdori fjalë shumë të ashpra ndaj Ibrahimovic: “Ai nuk la gjurmë në Barcelonë sepse është një grua e parë e irrituar dhe kurrë nuk ka kënaqur ndonjë klub sepse është një lojtare problematik”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu