Ibrahimovic i dëmtuar, kontrolli këtë javë: objektivi i Zlatan

Mungesa e Zlatan Ibrahimovic nuk e ndali Milanin. Pas barazimit kundër Lille në Europa League, erdhi një fitore bindëse e ligës kundër Fiorentina.

Padyshim që ekipi i Stefano Pioli shpreson të rikuperojë kampionin suedez sa më shpejt të jetë e mundur, i cili ishte dje në San Siro për të qëndruar afër me shokët e tij të skuadrës.

Suedezi u dëmtua në “San Paolo” të Napolit pas një sprinti në krah kur ktheu një top në zonë.

Më 23 nëntor klubi njoftoi se 10 ditë më vonë do të kishte një kontroll të ri.

Në mes të kësaj jave, pra, Ibrahimovic duhet t’i nënshtrohet testeve të mëtejshme për të kontrolluar gjendjen e tij.

Gazeta La Repubblica shpjegon se lojtari ka një dëshirë të madhe të kthehet në fushë dhe shpreson të jetë në gjendje ta bëjë këtë tashmë të dielën në mbrëmje për Sampdoria-Milan.

Vetëm pas një kontrolli të ri do të jetë e mundur të kuptohet më mirë se kur Ibra do të jetë në gjendje të kthehet.

Do të ishte pozitive nëse Pioli mund ta thërriste atë kundër Sampdoria.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu