Ibrahimovic, Calha dhe Rebic! Tre dëmtime dhe gjendja e tyre. Pioli sqaron në konferencë

Milani fitoi dhe bindi, duke gjetur shanse për gol, presingun dhe sakrificën, megjithatë ka një lajm tjetër, mjaft të padëshirueshëm: dëmtimet.

Tre kuqezi u larguan nga fusha për shkak të problemeve fizike, përveç kësaj të tre ishin titullarë dhe në sulm.

Hakan Calhanoglu, Zlatan Ibrahimovic dhe Ante Rebic kërkuan që të zëvendësohen. Humor dhe fytyra të ndryshme për lojtarët, me turkun që nuk kthehet në pjesën e dytë, ndërsa sulmuesi suedez luajti dhjetë minuta të pjesës së dytë në vështirësi të dukshme para se të ngrinte flamurin e bardhë.

Anësori kroat, nga ana tjetër, “u shemb” në mes të pjesës së dytë pasi kishte shënuar golin. Ai kërkoi gjithashtu zëvendësim.

Një situatë e komplikuar në funksion të ndeshjes kundër Udinese. Nuk duken probleme serioze, por provimet e nesërme do ta tregojnë.

Ndërkohë Stefano Pioli ka kohë të mendojë për alternativat e mundshme. Në këto minuta ai foli për mikrofonat e Sky Sport dhe foli për gjendjen e këtyre tre lojtarëve.

Ja se çfarë tha trajneri për tre dëmtimet këtë mbrëmje: “Të tre probleme muskulore, ato duken më shumë lodhje sesa gjëra serioze. Ne do të vlerësojmë nesër. Shpresoj të kem në dispozicion sa më shumë lojtarë. Shpresoj të mos kemi lëndime serioze”.

Nesër do të zhvillohen testet e zakonshme instrumentale për të sqaruar identitetin dhe kohën e rikuperimit. Shpresa e Pioli është që t’i ketë në dispozicion menjëherë për të mërkurën, por si gjithmonë politika e stafit mjekësor nuk është të ndërmarrë rreziqe.

Prandaj, ata do të luajnë vetëm nëse rikuperohen plotësisht. Do të ketë azhornime të reja nesër.

Ndërkohë, shpresohet që Mandzukic të shërohet, por gjithashtu edhe Bennacer mund të rinisë stërvitjen me ekipin ditën e hënë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu