Ibrahimovic bën çmendurinë e fundit! Blen pyllin suedez 3 milionë euro

Milani po pret rikuperimin e Zlatan Ibrahimovic, por pa nxituar me kohën e rikthimit, duke qenë se sulmuesi tashmë është dashur të ndalet dy herë në 45 ditët e fundit.

Ndërkohë, për t’u shëruar më mirë, Ibrahimovic fluturoi drejt Suedisë për të kaluar disa ditë pushimesh dhe festash me familjen e tij. Kjo ishte gjithashtu një mundësi për të blerë një pyll, me sipërfaqe një mijë hektarë.

Pylli do t’i kushtonte rreth 3 milionë euro. Ibra tashmë ka marrë leje për të gjuajtur dhe peshkuar aty, dy nga pasionet e tij në mjedis të hapur. 

Një hapësirë ​​e madhe pyjesh, të cilën Ibrahimovic do ta shfrytëzojë për pasionet e tij dhe projektet e ardhshme. Ndërkohë, Milani e pret atë në Milanello midis sot dhe nesër. Pylli ndodhet në një fshat, në kufi me Norvegjinë, që quhet Åre.

Një destinacion popullor për familjen mbretërore të vendit skandinav.

L'immagine può contenere: albero, notte, neve, cielo, spazio all'aperto e natura

Pikërisht atje do të pushojë “luftëtari”, larg zhurmës në fushat e futbollit dhe bisedave të kritikëve të cilët, në moshën 39 vjeç, e kanë të vështirë të kuptojnë se si suedezi ende arrin të jetë vendimtar, pavarësisht viteve mbi supe dhe disa problemeve muskulore.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu