“I am Zlatan!”… Ibra bëhet film! Një shqiptar do të luajë rolin e tij te Malmo kur ishte ende i ri

Zlatan Ibrahimovic, nga aktori kryesor në lëndinën e gjelbër të fushave të futbollit te aktori kryesor në kinema.

Lucky Red ka njoftuar se do të merret me shpërndarjen e biografisë “Unë jam Zlatan”, një tipar i bazuar në jetën e futbollistit të famshëm suedez.

Jakob Beckman dhe David Lagercrantz janë skenaristët e filmit, i cili bazohet në autobiografinë “Unë, Ibra”, shkruar nga Zlatan dhe David Lagercrantz.

Filmi drejtohet nga Jens Sjogren, ndërsa aktorët e thirrur për të interpretuar Ibra janë Dominic Bajraktari Andersson (për periudhën nga 11 deri në 13 vjeç) dhe Granit Rushiti (për periudhën nga 17 deri në 23 vjeç).

Lojtari ishte i përfshirë në projekt dhe ndihmoi në shkrimin e skenarit për filmin.

Filmi do të rikthejë karrierën mahnitëse të Ibra-s, nga fillimet e tij në geto e deri te bëmat e tij të fundit në San Siro me fanellën e Milanit.

Andrea Occhipinti, producent i Lucky Red, tha: “Ibrahimovic është shumë më tepër se një futbollist: ai është një udhëheqës i pastër, një ikonë legjendare, një mënyrë e të qenurit që i përket vetëm atij dhe që nuk mund të përsëritet.

Historia e këtij miti bashkëkohor që në Itali ka gjetur shenjtërimin e tij më të lartë, mund të bëhet vetëm një histori e shkëlqyer për kinemanë “.

Xhirimet tashmë kanë filluar në Suedi, qyteti i lindjes së Zlatan, tetorin e kaluar dhe do të përfundojnë në Amsterdam në Hollandë. Dalja teatrore është planifikuar për në vjeshtë 2021.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu