Ibra, një libër i ri: “Them gjëra që nuk janë zbuluar kurrë më parë, si për shembull kur firma dështoi…”

Zlatan Ibrahimovic do të jetë në Milanello brenda një jave për të vazhduar punën e rehabilitimit të nevojshme për rikuperimin e plotë të gjurit të tij të majtë, operuar në 18 qershor.

Pastaj ai mund të luajë dhe në vjeshtë ai do të jetë gjithashtu në stendat e lajmeve.

Siç është raportuar nga La Gazzetta dello Sport, libri i tij i ri do të dalë në treg me rastin e 40-vjetorit të sulmuesit suedez.

Shtëpia botuese Cairo do ta botojë atë. Një Ibra “i panjohur” më parë do të shfaqet në këtë vepër…

Libri u shkrua me bashkëpunimin e Luigi Garlando, gazetari i La Gazzetta dello Sport.

Sulmuesi i Milanit tha: “Unë kam treguar tashmë për të kaluarën time, ju e dini se si luaj. Në këtë libër unë zbuloj gjithçka tjetër: atë që kam mësuar nga jeta.

Nëse ju pëlqente Ibra i Sanremo, do ta gjeni këtu. Ka momente të jetës dhe sportit që nuk i kam zbuluar kurrë më parë: në 40 vjeç dua të zbuloj veten time më të thellë në botë, vlerat e mia dhe rregullat strikte të jetës, momentet që më bënë të bëhem lojtari më i fortë në botë .

Por unë gjithashtu tregoj detaje ende të panjohura të karrierës sime.

Për shembull, marrëveshja me një klub u anashkalua në ditën e nënshkrimit. Sikur të mos ndodhte, nuk do të isha në Milano sot”.

Libri do të diskutojë si aspektet më njerëzore dhe të jetës së njeriut Zlatan dhe disa prejardhje që lidhen me karrierën e tij si futbollist. “Rovesciata” do të jetë emri i një kapitulli në të cilin ai tregon se si e ndryshoi Milanin, por edhe për futbollin në Shtetet e Bashkuara dhe aventura në Ligue 1.

Tifozët e Ibra mund të zbulojnë shumë anekdota interesante rreth idhullit të tyre.

Botimi është i pari i një serie kushtuar sportit, redaktuar nga gazetari i Sky, Gianluca Di Marzio.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu