Ibra shfaqet në fushë, postimi i tij djeg kohët e rikthimit?

Krahasimi me ‘Benjamin Button’, personazhin e filmit të mirënjohur, me aktorin protagonist Brad Pitt, ishte përdorur tashmë prej kohësh nga Zlatan Ibrahimovic.

Por, suedezi përsëriti konceptin sot, sepse ashtu si ai duket se rinohet edhe kur plaket…

Ibra ka publikuar një histori në profilin e tij në Instagram në të cilën ai po lufton me seancën e fundit stërvitore në Milanello, e përfunduar me një titull të lidhur me Benjamin Button.

Një shenjë tjetër pozitive për Milanin dhe tifozët e tij: suedezi po kthehet dhe tashmë ndihet në formë të mirë…

Dje Ibrahimovic gjithashtu bëri pak punë të personalizuar në fushë. Rruga e rikuperimit duket se e afron atë gjithnjë e më shumë me punën me pjesën tjetër të grupit, edhe nëse do të duhet pak kohë para se ta shohim përsëri në dispozicion të trajnerit Pioli.

Në këto ditë Ibrahimovic do të vazhdojë të respektojë programin. Stërvitje mes palestrës dhe fushës, por ende pa top.

Së pari sulmuesi i Milanit do të duhet të gjejë formën e tij ideale atletike, veçanërisht pas operacionit në gjurin e operuar në qershorin e kaluar.

Ata që prisnin kthimin e tij në fushë tashmë në fillim të kampionatit, kundër Sampdoria, do të zhgënjehen.

Ibra do të duhet të jetë i durueshëm dhe të shtrëngojë dhëmbët: parashikimet flasin për një rikthim në skuadër për Milan-Lazio pas pushimit për ekipet kombëtare.

Por Zlatan gjithmonë i ka mësuar të gjithë me shërime të shpejta dhe kthime befasuese.

Nuk mund të përjashtohet që ai mund të shpejtojë kohën, por stafi mjekësor i Milanit do të vlerësojë me përpikëri gjithçka.

Ibrahimovic është i uritur dhe dëshiron t’i kthehet fitores dhe lojës në skena të rëndësishme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu