“Ibra-Sanremo, mesazh i gabuar brenda grupit. Milani nuk është reality show! Calha dhe Donnarumma…”

Pas përvojës në Milano që zgjati pak më shumë se një vit, as Marco Fassone dhe as Massimiliano Mirabelli nuk kanë pasur më shumë role menaxheriale në futboll.

Ndërsa i para ka mbajtur një profil të ulët, i dyti ka folur shumë gjatë muajve të fundit.

Ish-drejtori sportiv Massimiliano Mirabelli ka theksuar vazhdimisht se ka merita edhe për të nëse ekipi është rikuperuar vitin e fundit.

Disa lojtarë, në fakt, u morën nga ai dhe disa rinovime u nënshkruan nën menaxhimin e tij.

Fjalët e tij shpesh janë objekt diskutimi dhe kritikash nga tifozët. Gjithashtu sepse shumë po pyesin pse ai nuk punoi më pas lamtumirës së tij nga Milani.

Mirabelli në një fjalim të bërë në Radio Sportiva theksoi se Interi fitoi me meritë derbin dhe më pas shprehu kritika ndaj Milanit në lidhje me pjesëmarrjen e Zlatan Ibrahimovic në Sanremo:

during the serie A match between Cagliari Calcio and AC Milan at Stadio Sant’Elia on January 21, 2018 in Cagliari, Italy.

 “Unë nuk e di se kur janë bërë marrëveshjet, megjithatë Milani nuk është një shfaqje realiteti. Ky është një mesazh sikur luhet mes beqarëve dhe të martuarve, një mesazh shumë i gabuar brenda një grupi.

Kjo histori së bashku me thashethemet për rinovimet nuk janë të mira për ekipin, ato janë shpërqendrime për të cilat mund të paguhet në fund të fundit”.

Ish-drejtori sportiv kritikon çështjen Ibra-Sanremo dhe gjithashtu çështjen në lidhje me rinovimin e kontratës së Gigio Donnarumma dhe Hakan Calhanoglu:

“Kohë të gabuara, sot të dy mund të nënshkruajnë me këdo. Nëse rinovimet arrijnë, Milani do të duhet të paguajë detyrimet e kripura”.

Mirabelli beson se menaxhmenti aktual bëri një gabim në menaxhimin e negociatave, të cilat duhej të mbylleshin më herët. Tani gjithçka bëhet shumë e komplikuar dhe mund të përfshijë një shpenzim parash më të madh se sa pritej.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu