“Ibra profesionist i madh, mezi e pres! Kjo gjë më ka goditur nga trajneri Pioli. Mbi Maignan dhe Tomori ju them…”

Duke folur në kanalin zyrtar të Serie A Tim, Olivier Giroud foli për javët e tij të para në Milano. Këto janë pyetjet dhe përgjigjet e sulmuesit francez qe eshte kthyer ne grup me Stefano Pioli dhe do te jete gati per Milan-Verona…

Mbi emocionet e debutimit me Milanin…

“Unë jam shumë krenar që luaj për Milanin dhe në Serie A. Ligën që kam parë kur isha i ri. Unë jam gjithashtu shumë krenar sepse futbollisti im i preferuar kur isha adoleshent ishte Shevchenko. U

Jam me fat që kam mundësinë për të luajtur dhe shënoje si ai për këtë klub. Ne luajmë futboll për këto emocione dhe i përcjellim te tifozët dhe kjo është arsyeja pse mezi pres të jap gjithçka për ekipin dhe për mbështetësit e Milanit”.

Mbi Italinë dhe origjinën e saj.

“Të dy gjyshet e mia ishin italiane dhe unë jam krenar për origjinën time, edhe sepse mësova gjuhën në shkollë. E dua këtë vend dhe natyrisht kuzhinën e tij, jane pak prapa asaj franceze, por është mirë. Mezi pres të mësoj gjuhën më mirë dhe zbuloj qytetin më mirë për ta vizituar atë me familjen time”

Maignan dhe Tomori…

“Bisedova me Maignan kur isha gati të nënshkruaja për Milanin. Unë mendoj se ai do të bëhet portieri i parë i ekipit kombëtar francez kur Lloris të largohet. Ai është shumë i talentuar. Unë gjithashtu fola me Tomorin i cili më tha se po më priste per t’u përpjekur të fitojme Scudetto. Ka shumë presion, por ne duam të luajmë për të luftuar për vendin e parë në renditje”

Mbi Ibrahimovic dhe kontributin e suedezit.

“Kam luajtur kundër Zlatanit disa herë. Ai ende luan në moshën 40 vjeç dhe kjo do të thotë se ai është një profesionist i jashtëzakonshëm. Ai kujdeset për veten dhe trupin e tij dhe unë gjithashtu përpiqem ta bëj këtë për të shijuar futbollin për aq kohë sa trupi im e bën atë.

Unë mendoj se ai është një shembull i shkëlqyer për të rinjtë dhe ai është një nga sulmuesit më të mirë në Serie A. Mezi pres të luaj përkrah tij dhe ta shijoj atë në stërvitje. Mendoj se do të argëtohemi dhe duam te fitojme diçka me Milanin dhe me Zlatan do të jetë më e lehtë”

Mister Pioli

“Kur fola me trajnerin Pioli për herë të parë ishte e lehtë dhe e natyrshme. Ne kishim një bisedë shumë të sinqertë dhe më pëlqen mënyra e tij e të menduarit për futbollin. E ndoqa Milanin vitin e kaluar dhe ata patën një sezon të shkëlqyer falë Piolit dhe punes se tij”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu