Ibra nuk ndryshon kurrë! Pas sulmit ndaj FIFA, postimi i radhës është “Dream Team”…

Zlatan Ibrahimovic nuk e mohon kurrë veten e tij…

Çdo postim në mediat sociale është një shfaqje: ironike, por shpesh shumë serioze, të tilla si fushata ndërgjegjësimi ose sulme të drejtpërdrejta (a e keni lexuar postimin e tij të fundit kundër EA Sports?).

Këtë mëngjes ai publikoi një histori shumë qesharake, por që është gjithmonë në përputhje me personazhin Zlatan: shumë, shumë vetëvlerësim.

Në fakt, sulmuesi i Milanit ka publikuar “Dream Team” të tij, që është ekipi i ëndrrave. Dhe kush është në fushë?

Vetëm Ibrahimoviç, në të gjitha rolet.

Dhe si ta fajësojmë atë?! Në përvojën e tij të dytë në Milano ai po bën diçka të pabesueshme, 39 vjeç.

Ai po e konfirmon veten si një nga lojtarët më të fortë ndonjëherë, por edhe të momentit, dhe në këtë pikë në karrierën e tij, afër fundit, nuk ishte e lehtë.

Ai është duke arritur sukses më shumë sesa të tjerët kanë qenë në gjendje të bënin më parë. Kjo po e bën atë të pavdekshëm, me të vërtetë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu