“Ibra-Milan” e kryer/ La Gazzetta dello Sport: Marrëveshja zyrtarizohet sot

Milani ka raportuar se ka arritur një marrëveshje me Zlatan Ibrahimovic dhe 38-vjeçari do të qëndrojë në San Siro.

Tuttomercatoweb pretendon se lajmet e fundit nga Casa Milan janë një marrëveshje e caktuar mes palëve dhe lojtari ka vendosur të rinovojë kontratën e tij në San Siro.

La Gazzetta dello Sport zbulon një kontratë me vlerë 7 milion € për sulmuesin dhe se marrëveshja do të zyrtarizohet brenda ditës së sotme.

Ibrahimoviç u rikthye në Milano nga LA Galaxy në janar dhe ndihmoi klubin në vendin e gjashtë në Serie A, duke kontribuar 10 gola në 18 ndeshjet e Ligës.

Ai ka qenë një motiv i shtuar i skuadrës gjatë gjithë kohës sidomos tek futbollistë e rinj të cilët me sulmuesin suedez përpar dolën skuadra më produktive në Serie A pas pandemisë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu