Ibra kuqezi deri 40 vjeç? Asistin tani e sjell… taksambledhësi!

Zlatan Ibrahimovic i ka bindur të gjithë me gola dhe performanca të nivelit të lartë dhe tani është i gatshëm të negociojë rinovimin deri në 2022.

“Tani do t’i them Paolos (Maldini) se duhet të më bëjë të nënshkruaj kontratën e re, përndryshe nuk do të luaj ndeshjen tjetër. Presioni i kalon atij”, deklaroi suedezi pas ndeshjes me Udinese, ku e vendosi me një supergol.

Një zgjatje që do të lejojë klubin të kursejë në taksa falë dekretit të rritjes duke qenë një shtetas i huaj me një rezidencë tatimore të paktën dy vite në Itali.

Sipas Gazzetta dello Sport, Martesa mund të vazhdojë në shifrat aktuale pa pasur, megjithatë, një ndikim të tepruar në llogaritë e Milanit.

Në ditët në vijim me siguri do të ketë një takim të ri me Mino Raiola për të diskutuar këtë mundësi, gjithashtu sepse Donnarumma nuk është në pozitë të rehatshme dhe gjithashtu do të diskutohet me agjentin italiano-hollandez.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu