“Ibra ka moshën e babait tim, por ta dini se çfarë më punon në stërvitje. Zidane më dërgon sms”

Brahim Diaz, i cili foli në Movistar +, bëri një vlerësim të aventurës së tij të re në Milano, duke u përqëndruar te Zlatan Ibrahimovic dhe më pas duke folur për të ardhmen e tij:

Për Ibrën: “Ai është në të njëjtën moshë me babain tim, por ai vazhdon të bëjë ndryshimin. Në futboll nuk ka moshë dhe ai po e tregon atë.

Ne kemi një lidhje të shkëlqyeshme, ai më jep këshilla të mira dhe shkojmë shumë mirë. Të bësh pjesën tënde nuk është e mjaftueshme, gjithmonë duhet të punosh më shumë me të. Ai më thotë nuk ke mbaruar akoma, tani duhet të punosh me mua me muskujt e barkut. Ai kërkon shumë dhe ti përmirësohesh shumë”.

Brahim uncovers with Ibra - Sports Finding

Për ndryshimin me kalimin në Milano: “Tani zbres më shumë minuta në fushë. Në Madrid isha mirë, por tani po jap më të mirën e futbollit tim, duke treguar atë që mund të jap. Këtu është shumë më lehtë, sepse unë e dua futbollin”.

Për të ardhmen: “Unë jam përqendruar në Milano dhe këtu po bëj më të mirën. Qyteti është shumë i bukur, me njerëz super miqësorë.

Jam shumë i lumtur që jam në Itali, u përshtata mjaft shpejt. Jemi krysues, ekipi është konkurrues, jemi të fortë dhe duhet të vazhdojmë me këtë dinamikë”.

Për Zidane: “Ne kemi një dashuri të veçantë dhe të ndërsjellë. Marrëdhënia midis tij dhe meje është shumë e mirë. Tani jam në Milano, luaj çdo tre ditë dhe kam më pak kontakte, por herë pas here marr një mesazh nga ai”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu