Ibra i zhgënjyer: “Nuk kemi çfarë themi! Sot munguan shumë gjëra. Të ndërrojmë faqe”

Duke folur për mikrofonat e Milan TV, Zlatan Ibrahimovic komentoi humbjen ndaj Atalanta-s.

“Sot na munguan shumë gjëra. Cilësia, intensiteti dhe agresiviteti. Pastaj patëm disa dëmtime. Kishte një mungesë ritmi, por unë nuk dua ta përdor këtë si justifikim.

Sot ne nuk ishim në gjendje të luanim siç dimë dhe duhet të kthehemi të bëjmë atë që dimë”.

Në dhomat e zhveshjes në fund të ndeshjes pati ndonjë fjalim?

“Ne nuk kemi biseduar aq shumë në dhomën e zhveshjes. Ka kaq shumë zhgënjim. Ne nuk e mendojmë faktin që jemi kampionë dimri sepse ka zhgënjim… Kur humb një lojë nuk ka pozitivitet”.

Ndeshja ndaj Interit për të rinisur dhe treguar veten?

“Po, sigurisht që është një mundësi për t’u përpjekur të fillojmë përsëri. Nuk duhet të presim gjatë për të luajtur. Nga ndeshja tjetër duhet të bëjmë të harrohet ajo që ndodhi sonte. Me siguri sfida me Inter mund të na bëjë të kthehemi tek ata që jemi”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu