“Ibra duhet të kishte shkuar te Reali, edhe sot do të ishte atje…”

Agjenti Mino Raiola dha një intervistë për mikrofonët e AS.

Raiola foli për Zlatan Ibrahimovic, sulmuesin e Milanit, duke u ndalur te fakti se kalimi i tij te Barcelona ishte i gabuar dhe se duhet të kishte shkuar te Real Madrid…

“Për mua nëse Ibra do të kishte shkuar në Madrid, ai do të luante edhe sot atje. Për shkak se Zlatan nuk është formuar në forcën e një filozofie, por në atë të një lojtari të shkëlqyeshëm, të tillë si Benzema, Cristiano, Di Stéfano ose Puskas.

Ata janë stërvitur mbi talentin e pastër dhe Barcelona ka në një filozofi, mbi një ide të lojës në të cilën ata nuk mund të marrim pjesë nëse nuk vendosen në atë sistem.

Një ndryshim tjetër, për mua, është se Madridi e le Cristiano të shkojë. Barcelona nuk e la Messin të shkonte, sepse ishte thelbësore për filozofinë e tyre”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu