“Ibra duhet klonuar”, Pazzini flet mbi suedezin dhe Milanin e sivjetshëm

La Gazzetta dello Sport intervistoi Giampaolo Pazzini. Ish sulmuesi u largua zyrtarisht nga futbolli disa ditë më parë.

Gjatë karrierës së tij, “Pazzo” ka veshur fanellat e Fiorentinës dhe Milanit, dy skuadrat që do të ndeshjen sot në orën 15:00 në San Siro.

Pazzini filloi duke folur për karrierën e tij, e cila tani ka marrë fund: “E çmendur, është e qartë. Kam luajtur me shumë kampionë, në klube të mëdha, Ligën e Kampionëve, Kupën e Botës, kam shënuar 115 gola në Serie A.

Sezoni për t’u vendosur në kornizë është 2009-10 me Sampdoria. Sezoni më i vuajtur ishte viti i fundit te Milani, 2014-15, luajta vetëm pak”.

Për përvojën e Milanit: “Organizim mbresëlënës për çdo lojtar të vetëm.

Nga gjëra si këto që ju e kuptoni pse ata kanë fituar kaq shumë. Kam kaluar mirë me Allegrin”.

Parashikimet e tij për luftën e titullit: “Në letër shoh Juve dhe Interin si favoritë. E vendos Milanin si një surprizë të mundshme”.

Më në fund, një mendim për Ibrahimovic: “Ai është një marsian, aliien! Edhe pse ndryshe nga unë i mungojnë penalltitë (qesh). Do të duhej të klonohej ”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu