“Ibra dinak dhe i zgjuar! Milani di të vuajë, por ajo penallti e jona…”

Eusebio Di Francesco u intervistua nga Sky Sport në fund të ndeshjes pas Cagliari-Milan. Pozita e trajnerit të Cagliarit pas humbjes tashmë është e lëkundur dhe mund të vijë edhe shkarkimi.

“Shumë keq për golin e dytë, marrë nga një krosim që nuk u lexua siç duhet. Shumë keq për penalltinë e mos marrë, por kur kohët janë të vështira, jo gjithçka del mirë”.

Për Ibrahimovicin dhe vështirësinë e Cagliarit në zonën sulmuese: “Ibra është më i zgjuar dhe më me përvojë. Dinak! Edhe sot ai ishte vendimtar.

Ne nuk ishim shumë të mirë në hapin e fundit, për të mbyllur veprimet e shumta të lojës që krijuam. Rezultatet dhe pikët mungojnë, ato peshojnë në këtë renditje”.

“Milani e fiton ndeshjen dhe merr pikët në shtëpi sepse ata dinë të vuajnë, por ne ende paguajmë nga ky këndvështrim”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu